Hydroseeding

Karaca Fidancılık, 2009 yılında bünyesine kattığı yepyeni bir uygulama olan kültür çim, mera çim ve yabani çiçek tohumlarının hydroseeding ( sulu tohumlama ) yöntemiyle ekiminde mükemmel sonuçlar vadediyor. Şirketimiz, Hydroseeding yöntemi ile golf sahaları, karayolları şev alanları gibi büyük arazilerden evinizin bahçesine kadar küçük alanlarda hizmet verirken; erozyonla mücadele, mera ve orman alanlarının ıslahı gibi farklı amaçlar için aradığınız çözümlerin en ekonomik, hızlı ve sağlıklı adresi olacaktır. Üstelik Karaca garantisiyle...

Hydroseeding nedir?

Dünyada 1930’ların sonundan beri kullanılan Hydroseeding yöntemi, uygun ekipmanlarla tohumlamanın sulu püskürtme yoluyla uygulanma şeklidir. Bölge şartlarına göre hydroseeder içine su, mulch, tohum, su tutucu polymer, sıvı ya da suda eriyen granül haldeki çim başlangıç gübresi, humik asit, özel yapıştırıcı ve alanın şev açısına göre pamuk bazlı elyaf eklenir. Karışımın basınç yoluyla araziye püskürtülme işidir.

Avantajları

Hydroseeding yöntemi, gelenekse yöntemle yapılan kuru tohumlama uygulamasının imkansız olduğu şevli alanlarda rahatlıkla uygulanmaktadır. Hazır rulo çim uygulamasının 1/3 maliyetine yapılan hydroseeding uygulamasında, organik gübre kullanılmadığı için, hastalık ve yabani ot sorunu olmaz. Uygulamadan 3 saat sonra içerisindeki özel yapıştırıcılar sayesinde zemine fikse olan tohum yatağı, yağmur ve rüzgar erozyonuna, karınca ve kuşların yapacağı zararları engeller. En gelişmiş tohumlama yöntemi hydroseeding ile uygulamalardaki tohumun alana homojen yapıda püskürtülmesi sağlanır. Hydroseeding yöntemi ile her tür arazide, çim, mera çimi ve yabani çiçek ekimleri, en hızlı ve en ekonomik şekilde sağlıklı sonuçlar elde edilmektedir.

Hydroseeding Karaca Farkı

Turbo Turf marka hydroseeder kullanan ve satışlarını yapan Karaca Fidancılık, 50 gallon - 1600 gallon kapasite arası ile jet, mekanik ve hibrit karıştırıcılı Turbo Turf makina çeşitliliği sayesinde, küçük büyük ve her türlü alana uygulama yapabilmektedir. İAHP aktif üyesi olan Karaca Fidancılık, Hydroseeding sektöründeki tüm yeni gelişmeleri takip eder ve tecrübelerini uygulamalarına yansıtır.

Hydroseeding Uygulama Videolarımız

Hydroseeding hakkında daha fazla bilgi edinmek ve talebiniz için BİZE ULAŞIN

Etiketler: Karaca Fidancılık, Çim, Çim Onarımı, Hydroseeding, Hydroseeding Uygulama, Turbo Turf, Hydroseeder, Sulu Tohumlama, Mera, Erozyon ile Mücadele, Golf Sahası, Karayolu Şevleri, Fabrika Bahçeleri, Karayolu Viyadükleri, Park Bahçeler, Havaalanları, Çim Tohumu, Yabani Çiçek Tohumu, Doğal Gaz Çevirim Santralleri, Spor Alanları, Villa Bahçeleri, Ara Ekim, Çim Tamir, Çim Bakımı, Tavuk Çiftliği, Maden Arazi Islahı

Find the last offers by SkyBet at www.bettingy.com BettingY.com Bonuses

Çalışma Saatlerimiz Karaca Fidancılık haftanın 7 günü sabah 09:00 aksam 18:00 saatleri arası açıktır. Her tür sorularinızı cevaplamaktan, proje ve bitkilerimizle ilgili detaylı bilgiyi size ulaştırmaktan mutluluk duyacağiz.

T: +90 216 411 57 31

M: +90 533 439 14 19