Arboretum

Karaca Arboretum sayesinde Türkiye'ye çok zengin bir bitki çeşitliliği kazandırılmıştır. Kısaca tarihçeye göz atmak gerekirse önce Coniferler tercih edilmiş, ardından Bodur Coniferler ile zengin bir koleksiyon oluşturulmuştur. Meksika kökenli Pinuslar ve sonbaharda inanilmaz renklere bürünen Acerler ile koleksiyon genişletilmistir. Basta Prunus ve Maluslar olmak üzere çiçekli ağaç ve çalılar, arkasından yapraklı ağaçlar, soganlı, rizomlu ve otsu bitkilerle koleksiyon bugünkü haline getirilmiştir.

Son olarak da ekolojik şartlar ve toprak koşulları çerçevesinde dünyanin en geniş Mese koleksiyonu oluşturulmasi için çalışmalar baslatılmıstır. Bugün 7000 civarinda tür- alttür- varyete ve kültür formu olmak üzere odunsu, 2000 civarında da soganlı- rizomlu- otsu bitki barındırılmaktadir. En genis koleksiyonu olan cinsler: Acer, Betula, Magnolia, Quercus, Malus, Prunus, Spireae, Viburnum, Cotoneaster, Berberis, Abies, Picea, Pinus, Chamaecyparis, Juniperus ve Thuja’dir.

Karaca Arboretum

Türkiye'nin ilk özel arboretumu olma özelliğini taşıyan Karaca Arboretum'a, 2004 yılında kurucusu Hayrettin Karaca tarafından vakıf statüsü kazandırılmış ve kendisinin en biricik eseri olarak addettiği bu hizmeti topluma armağan edilmiştir.

Etiketler: Karaca Fidancılık, Karaca Arboretum, Bitki Satışı, Yalova

Find the last offers by SkyBet at www.bettingy.com BettingY.com Bonuses

Çalışma Saatlerimiz Karaca Fidancılık haftanın 7 günü sabah 09:00 aksam 18:00 saatleri arası açıktır. Her tür sorularinızı cevaplamaktan, proje ve bitkilerimizle ilgili detaylı bilgiyi size ulaştırmaktan mutluluk duyacağiz.

T: +90 216 411 57 31

M: +90 533 439 14 19